Počet položek: 0 0 CZK

Užitečné rady a návody k instalaci našich produktů

Postup při lepení samolepek s bez přenášecí fólie:

Přípravy:

 • Pokud byla samolepka kvůli přepravě srolovaná, položte ji na rovnou, dostatečně velkou plochu, křídovým papírem vzhůru, aby se sama narovnala.
 • Mezi tím očistěte, popřípadě odmastěte povrch na který budete samolepku lepit. Doporučujeme samolepky aplikovat na hladké povrchy, nebo na jemný štuk. Na hrubé omítky, jako například "Mnichov" nedoporučujeme naše samolepky lepit, výsledek by nemusel odpovídat vašim představám.

Aplikace:

 1. Pokud není lepená samolepka příliš velká, opatrně ji sejměte z křídového papíru
 2. Samolepku začněte lepit na požadované místo tak, že ji přilepte na jednom kraji a opatrně ji přitlačujte k povrchu (nejlepe stěrkou, lze použít také hadřík nebo rovný předmět - kreditní kartu, popřípadě prst) směrem ke druhému kraji. Tak aby Vám pod samolepkou nevznikaly nežádoucí bublinky
 3. Pokud je samolepka větších rozměrů, doporučujeme ji i s křídovým papírem přiložit na místo, kam ji budete lepit a z jedné strany ji zafixovat například papírovou lepenkou. Nejlépe ze shora.
 4. Z opačné strany samolepky odlepte křídový papír, cca do poloviny samolepky a ustříhněte/uřízněte jej
 5. V místě kde jste křídový papír uřízly, samolepku přilepte na povrch a směrem k okraji samolepky ji postupně přitlačujte, tak aby nevznikaly bublinky.
 6. Nyní můžete odstranit papírovou lepenku a postupně stahovat křídový papír ze samolepky.
 7. Zároveň samolepku přitlačujte k lepenému povrchu, opět tak aby nevznikaly pod samolepkou bublinky
 8. HOTOVO Úžasný

Užitečné rady:

 • V závislosti na velikosti samolepky doporučujeme lepit samolepku ve dvou lidech
 • Pokud lepíte samolepky na zdi, lze je ve většině případech odlepit bez toho aby jste ji poškodili a mohli nalepit jinam. Při lepení na hladké povrchy, kdy dojde k dokonalejšímu přilepení, dochází při odlepování k jejich deformaci a zničení!
Soubory ke stažení
Navod_cislo_popisne.pdf1 481 kB
navod s prenaseci folii.pdf1 243 kB